Proteza piersi TriTex Asymmetric 1085 L/R

 • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest  (2 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 323,15 zł 349,00 zł

  Proteza piersi TriTex Asymetric 1085 L/R  jest protezą o konstrukcji żebrowej o zredukowanej wadze. Jej anatomiczny, asymetryczny kształt powstał w oparciu o współpracę ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej z kobietami po mastektomii. Żebrowa struktura sprawia, że zostaje zachowany prawidłowy przepływ powietrza pomiędzy klatką piersiową a protezą, a więc nie ma ryzyka powstania otarć czy odparzeń. Część tylna protezy wykonana została z „oddychającej” mikrofazy-jest to lekkie, niezwykle przyjemne włókno, które jest szczególnie miękkie, przytulne dla skóry oraz oferuje najwyższy komfort i wygodę codziennego użytkowania. Zalety protezy z tylną częścią mikrofazy są zachowane jedynie wtedy, gdy noszona jest w gorsecie protetycznym zawierającym w swoim składzie mikrofazę lub mikromodal.

  Asymetryczne wykończenie protezy doskonale wypełnia ubytek tkanki powstały po usunięciu węzłów chłonnych z okolic dołu pachowego. Dostępne są dwie wersje protezy: na prawą i lewą stronę.

  Proteza 1055 jest o 25% lżejsza od standardowej epitezy piersi i dlatego znajduje szerokie grono odbiorców pośród kobiet borykających się z obrzękiem limfatycznym.

  Odpowiednio dobrana proteza piersi w zdecydowany sposób poprawia komfort psychiczny, zwiększa poczucie pewności siebie, bezpieczeństwa oraz swobody ruchów. Odzwierciedlając amputowaną pierś, amazonka nie musi stronić od głębokich dekoltów i sexy bielizny. Dzięki tej protezie może znowu poczuć się kobieco i wyjątkowo.

  Swoim wyglądem i fakturą proteza silikonowa jest podobna do naturalnego biustu. Jednocześnie zapobiega rozwijaniu wad postawy oraz skrzywień kręgosłupa, przez co przeciwdziała bólom pleców i szyi.

  Przy doborze protezy należy pamiętać, że tuż po mastektomii stanowią one doskonałą ochronę dla gojącej się rany. Powinny być łatwe do umocowania, w sposób nie zaburzający krążenia krwi oraz przepływu chłonki. W czasie użytkowania protezy silikonowej należy szczególnie uważać na pazury zwierząt , szpilki, igły, agrafki, a także na upadek z wysokości.

  Proteza piersi 1085 L/R jest protezą pełną o zredukowanej wadze i jest przeznaczona dla kobiet po radykalnej mastektomii. Szczególnie wskazana jest przy: obfitym biuście, obrzęku limfatycznym, przy podrażnieniach skóry oraz przy nadmiernej potliwości.